TR   | ENG
XI.XI Sonsuzluk Gourmet

10.10 BÜTÜNLÜK SOĞUK PRESS

X.X Bütünlük, tamamen doğal olarak naturel taş baskı sistemle üretilen Ülkemizde ve Dünyada bulunan yegane zeytinyağlarından birisidir ve bölgenin en kaliteli yemeklik zeytinlerinden limitli olarak üretilmektedir.
Aileye ait 150 dönüm bir arazide ekili olan ve özenle bakımı yapılan 30 ile 300 yıllık zeytin ağaçlarından kimyasal gübre kullanılmadan elde edilen en doğal zeytinyağlarından birisidir.
Zeytin mucizevi ve son derece narin bir meyvedir. Bu mucizevi ve narin meyve yüzyıllık ağaçlardan toplanırken son derece dikkatli ve titiz bir şekilde sadece elle toplanmaya özen gösterilir. Hava alması için 25 kiloyu geçmeyen özel kasalara doldurulur ve aynı gün içinde zeytin tazeliğini kaybetmeden yapraklarından ayrılarak, geleneksel yöntemle taş değirmende kırılır ve ezilir.
Taşla ezilen zeytinler özel yapım çullara alınarak preslenir. Pres aşamasında çok değerli bir yağ elde edilir. Bu yağ “Çiğ Yağ“ olarak da adlandırılır. Daha sonra dinlenme havuzlarına alınır ve özel yapım tanklarda minimum bir ay dinlendirilir.
Özellikle filtreden geçirilmeden ve herhangi bir kimyasal işleme tabi tutulmadan ambalajlanır.
X.X. Bütünlük zeytinyağları, metal sürtünmesine maruz bırakılmadan üretildiğinden, vitamin, mineral ve antioksidan değerlerini aynen korur. Bu nedenle son derece sağlıklı ve doğal bir yağdır. Enfes bir nefasete ve karakteristik bir aromaya sahiptir.
Özellikle zeytinyağlı yemeklerde, kızartmalarda, fırın yemeklerinde kullanılması tavsiye edilir.
1 litrelik, 2 litrelik ve 5 litrelik ambalajlarda tüketiciye ulaştırılmaktadır.

10.10 BÜTÜNLÜK SOĞUK PRESS
1KG: 65TL

10.10 BÜTÜNLÜK SOĞUK PRESS
5KG: 325TL

350 TL ve üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücreti Firmamıza Aittir.

ÜRÜNLERİMİZ ISO 22000:2005 GIDA GÜVENLİK SİSTEMİNE SAHİPTİR.

NUMEROLOJİDE XI.XI VE X.X MUDANYA ZEYTİNİ SATIŞ NOKTALARIMIZ © 2011 Onbir Onbir Sonsuzluk Gourmet Extra Virgin Olive Oil
Designed by keyWORDS Yazılım