TR   | ENG
XI.XI Sonsuzluk Gourmet

MUDANYA ZEYTİNİ

300 Yıllık Zeytin Ağacı Akdeniz bölgesi yağlarına nazaran, Kuzey bölgelerde , Kuzeye doğru çıktıkça zeytinin özelliği ve aroması daha lezzetli bir özellik arz eder. Marmara bölgesi Mudanya tipi zeytin, dünyada tat ve aroma olarak ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Etli , iri , yanaklı ve bir bu kadar da küçük çekirdeklidir. Dolayısı ile elde edilen yağ lezzet ve yoğunlukta çok daha dikkat çekicidir. Unutulmaması gereken en önemli özelliklerden biri, zeytinin çekirdeği ne kadar küçük olursa cinsinin o kadar kaliteli ve üstün olduğudur.

Bu bölgeden elde edilen fideler Ege ve Akdeniz’e götürülüp orada da yetiştirilmeye çalışılmış fakat iklim nedeniyle Marmara’da ki ayrıcalıklı tadı ve zeytin özelliğini elde etmek mümkün olmamıştır. Bununla ilgili olarak Tarım Bakanlığı nezdinde Marmara bölgesinin Gemlik tipi ve Mudanya tipi zeytini ile ilgili tescil çalışmaları sivil toplum kuruluşları tarafından devam ettirilmektedir.

NUMEROLOJİDE XI.XI VE X.X MUDANYA ZEYTİNİ SATIŞ NOKTALARIMIZ © 2011 Onbir Onbir Sonsuzluk Gourmet Extra Virgin Olive Oil
Designed by keyWORDS Yazılım