TR   | ENG
XI.XI Sonsuzluk Gurme

11.11 SONSUZLUK GURME NATUREL SIZMA

XI.XI Sonsuzluk; 1930 yılından beri Mudanya - Trilye bölgesinde bulunan Taş Baskı Yağhane'de bölgenin en kaliteli sofralık zeytinlerinden limitli olarak üretilmektedir. Aileye ait 150 dönüm bir arazide ekili olan ve özenle bakımı yapılan 30 ile 300 yıllık zeytin ağaçlarından kimyasal gübre kullanılmadan elde edilen XI.XI Sonsuzluk, ülkemizde ve dünyada Taş Baskı sistem ile üretilen yegane “altın damla” Naturel Sızma Zeytinyağıdır. Bu nedenle Gurme ve sağlık kaynağı bir yağdır.
Zeytin mucizevi ve son derece narin bir meyvedir. Bu mucizevi ve narin meyve yüzyıllık ağaçlardan toplanırken son derece dikkatli ve titiz bir şekilde sadece elle toplanmaya özen gösterilir. Hava alması için 25 kiloyu geçmeyen özel kasalara toplanır ve aynı gün içinde zeytin tazeliğini kaybetmeden yapraklarından ayrılarak, geleneksel yöntemle taş değirmende kırılır ve ezilir.
Ezilen zeytin özel yapım çullara konulur, preslenmeden ve tamamen doğal yöntemlerle kendini bırakan zeytinden ilk sızma alınır. Bu ilk sızma "altın damla" olarak da anılır.
Dinlenme havuzlarında, tamamen çökertme yöntemi ile herhangi bir katkı maddesi olmadan zeytinin kendi içindeki su ve yağ birbirinden ayrılır ve dinlendirilmek üzere 150, 200 yıllık özel el yapımı otantik küplere alınır ve en az bir ay dinlendirildikten sonra siparişlere göre şişelenerek müşteriye ulaştırılır.

Zeytinler sıcak su ile işlem görmediğinden bu nadide zeytinyağı yüksek aromatik değere sahiptir. Ayrıca zeytin meyvelerine basınç uygulanmadığından üretimi sırasında normal sıkımdakinden çok daha fazla zeytin kullanılır. Bu özel, nadir uygulanan bir yöntemdir.
XI.XI. Sonsuzluk Gurme zeytinyağında, asla metal sürtünmesi olmaz, bu sebeple; vitamin ve mineral kaybı olmaksızın, antioksidan değeri ve yağın nefaseti ile aroması aynen korunmaktadır.
Tüm zeytinyağlarımız özellikle filtre edilmez ve limitli üretilir.

11.11 SONSUZLUK GURME NATUREL SIZMA 500 ML : 60 TL
350 TL ve üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücreti Firmamıza Aittir.

ÜRÜNLERİMİZ ISO 22000:2005 GIDA GÜVENLİK SİSTEMİNE SAHİPTİR.

NUMEROLOJİDE XI.XI VE X.X MUDANYA ZEYTİNİ SATIŞ NOKTALARIMIZ © 2011 Onbir Onbir Sonsuzluk Gurme Extra Virgin Olive Oil
Designed by keyWORDS Yazılım