11.11 Sonsuzluk Gurme Zeytinyağları Hikayesi
Uzun yıllardır marka iletişimi sektöründe hizmet vermekteyiz 2003 yılında kurduğumuz AS İletişim & Danışmanlık bünyesinde bir çok ulusal ve uluslararası markaya pazarlama iletişimi ve marka konumlandırma konularında danışmanlık hizmeti verdik.
Uzun yıllardır marka iletişimi sektöründe hizmet vermekteyiz 2003 yılında kurduğumuz AS İletişim & Danışmanlık bünyesinde bir çok ulusal ve uluslararası markaya pazarlama iletişimi ve marka konumlandırma konularında danışmanlık hizmeti verdik. Bu süre zarfında gerek iş, gerekse tatillerimizde yurt dışına çıktığımızda konuştuğumuz bir çok ortamda Türkiye’de iyi ve kaliteli zeytinyağı üretildiğini bilmediklerini duyduk. Çünkü Türkiye’nin yurtdışına marka ile sunduğu bir zeytinyağı markası yoktu. Biz buradan yola çıkarak 2 kardeş Aslıhan Yıldırım ve Nazlıgül Ünal, Türkiye’nin en iyi zeytinyağını üretmeyi ve bunu markalaştırarak bir dünya markası yapmaya karar verdik.
Italya, Ispanya, Yunanistan, bir çok yeri gezdik, bir çok üretici ile konuştuk, Ispanyol danışmanlar ile çalıştık, 6 yıl araştırma sureci sürdü. Bununla birlikte Türkiye’de en iyi zeytinyağını nerede üretibiliriz diye araştırdık. Mudanya bölgesinde karar kıldık. Biz zeytinyağımızı buranın en kaliteli sofralık zeytininden üretmeye karar verdik. Aynı zamanda en sağlıklısı da olsun istedik. O yüzden eski usul sistemde ve en hijyenik koşullarda nasıl üretebiliriz onu araştırdık. Mudanya’nın eski bir Rum köyü olan Kumyaka’da bulunan eski bir yağhaneyi kiraladık. Kiraladığımız 6 bin dönüm zeytinliğe, kimyasal gübre kullanmadan yaklaşık 10 yıldır özenle baktırıyoruz.
2010 yılında deneme üretimlerine başladık. İlk ürettiğimiz yağları çevremizdekilere tattırdık, büyük övgüler aldıktan sonra 2011 yılında, şişeledik ve numune amaçlı, özel şeflere ve gurmelere tattırdık. tattırdığımız kişiler Türkiye’den, İtalya’dan ve İspanya’dan önemli şeflerdi ve hepsi aynı fikirdeydiler, çok lezzetli bir zeytinyağı idi.
Markamızı yaratırken şimdiye kadar edindiğimiz tüm deneyim ve tecrübemizi kullandık. Hiç bir şeyi şansa bırakmadık. Arkamızda büyük bir holding, firma herhangi bir kuruluş olmadan sadece 2 kadın olarak bu işe giriştik ve piyasaya çıktıktan çok kısa zaman sonra çeşitli ödüller alarak doğru yolda olduğumuzu gördük.
11 yılda hatırı sayılır bir müşteri kitlemiz oldu, bizler için müşteri değil aslında sonsuzluk dostları oldular. Ve dostlarımızın sayısı her geçen yıl katlanarak artıyor.
Sizlerin sayesinde bu özel marka var olmaya devam edecek.
Teşekkür ederiz.